HARİTA

  Misi Köyü

  Tarihi çok eskilere dayanan Gümüştepe köyünün ilk adının Misipolis olduğu sanılıyor. Bursa’nın merkezinden yalnızca 12 kilometre uzaklıkta yer alan Misi Köyü, doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş haliyle kendisini görmeye gelenleri konuk eder. Sınırsız yeşilliği, söğütleri, meyve ağaçları ve bir köprü gibi gökyüzüne uzanan kavak ağaçlarıyla, antik çağda başlayan bir öyküyü günümüze kadar taşıyan tarihi köy, asma yaprağı, misket üzümü ve şarabı ile çok ünlüdür.

  ENGLISH
  It is supposed that the first name of ancient Gümüstepe Village is Misipolis. Misi Village, which is only 12 kilometers away from the city center of Bursa, hosts its guest by its naturality. This village with its measureless green, willows, fruit trees and poplar trees like a bridge to the sky, carried an ancient story to these days also famous with its grape leaf, muscatel grape and wine.

  ARABIC
  قرية المس
  تبعد عن مدينة بورصة 12 كم وهي قرية مازالت تحافظ على سرها الطبيعي عبر الأزمان حيث الطبيعة الخلابة واشجارها المثمرة من كل أطيف الفواكهه

  “Misi Köyü” için 5 cevap

  1. Jale diyor ki:

   Emeğinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş

  2. murat diyor ki:

   hakikaten etkileyici..bu haftasonu ailemle piknik yapabileceğim yerler nereleri var acaba diye arama yaptığımda bu siteyi gördüm..bi yer daha nasıl iyi anlatılamaz herhalde..tek eksik daha fazla yer bilgisi olsa daha iyi olur..seçenekler az..onun haricinde gerçekten etkileyici..tebrikler!!

  3. murat diyor ki:

   hakikaten etkileyici..bu haftasonu ailemle piknik yapabileceğim yerler nereleri var acaba diye arama yaptığımda bu siteyi gördüm..bi yer daha iyi anlatılamaz herhalde..tek eksik daha fazla yer bilgisi olsa daha iyi olur..seçenekler az..onun haricinde gerçekten etkileyici..tebrikler!!

  4. ömer gürler diyor ki:

   1976 yılının temmuz,ağustos aylarında doğancı barajından Bursaya gelecek su isale ,plan proje,harita ,ölçüm işlerine çalıştım.15 yaşındaydım.doğancı köyü köprüsünden doburca köyünün üstüne kadar adım adım ölçüm yapmıştık.çalıştığımız süre içinde misiköy yani gümüştepe de konajlamıştık tarihi bir osmanlı evinde.zaten bildiğimkadarıyla köyün tatamı eski osmanlı mimarisiydi evler.bir şey dikkatimiz çekti eski bir “rum”köyü ne alaksı var köyün şimdiki yerinde veya yakınlarında rumlar yaşamış olabilir.ama eski bir rum köyü dmek ben tarihni bilmiyorum tabiki ama eğer öyle bir şey olsaydı rumlardan kalma bir çok ev veya başka eser olurdu.ona bakarsak bizm köyün oralarda romalılardan kalma,geçmiş kavimlerden kalma bir çok mermer kalıntı çıkıyor.bir yerde hem 200 senelık bir tarihi var deniyor sonra eski bir rum köyü çeliki değilmi bu yani….o yıllarda tanıdığım sanırım rahmetli olmuştur süleyman amca vardı konakladığımız evin karşısında iyikil sever sohbeti dinelenir bi, amcaydı.bizimle DSİ.de mevsimlik,geçici işçi olarak çalışan ömer abi,lakabı kaddafi olan hüseyin abi falan vardı.yardım sever isanlardı.yabancı olduğumuz için tabiki pek gezme fırsatımız olmadı çünki baız köylerde o tip şeyleri sevmezler.gençlerden pek arakadaşımızda olmadı…birde hiç unutamadığım düğün olduğunda gece yarılarına kadar tabanclar susmazdı.misiköye selamlar.

  5. izzettin diyor ki:

   Syn Ömer gürler
   ben aslen misi köylüyüm ve sizinle aynı yaşlardayız misi köyünü gerçekten yaşayan biri olarak Osmanlı mimarısı ve köyü olduğunu tespit etmişsin. Misi köyü 1316 tarihinde kurulan bir Osmanlı (manav) köyüdür. Mimari yapılarda Osmanlı usulü cumbalı ahşap evlerdir. Bizim dışımızda olanlar Rum, Bizans , Lidya , flidyalılardan kaldığını iddia edenler oluyor bunların hepsi gerçek dışıdır. misiköyü.com veya MİSİ-DER (facebook) adreslerinden misi köyü bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ömer abi ve Hüseyin abi rahmetli oldu Süleyman amca halen yaşıyor. Paylaştığınız bilgiler için Teşekkür ederiz…

  Bursa Hakkında Bursa Hakkında Bursa Fotoğrafları Tanıtım Filmleri
  bursa bölge turizmi Bursa Caddeleri Bursa cafeleri bursa doğa turizmi Bursa Düğün Salonları Bursa Fuarları bursa güzellik merkezleri bursa hastaneleri bursa inanç turizmi bursa inşaat projeleri Bursa kültür merkezleri bursa kültür sanat mekanları Bursa Kır Düğünü bursa müzeleri Bursa Parkları bursa piknik alanları Bursa Restoranları bursa sektörel mekanlar bursa spor merkezleri bursa tarihi anıtlar bursa tarihi camiler bursa tarihi hamamlar bursa tarihi hanlar bursa tarihi külliyeler bursa tarihi türbeler bursa tarihi yerler bursa tarihi çarşılar Bursa İlçeleri inegöl mobilya fuarı inşaat iç dekorasyon Kale ve Surlar mobilyacılar mobilya fuarı mudanya ilçesi mustafakemalpaşa ilçesi Nilüfer İlçesi osmangazi ilçesi sinemalar yapı yaşam fuarı yenişehir ilçesi yıldırım ilçesi İnegöl ilçesi İnegöl Mobilyası İznik ilçesi

  3D BURSA SANAL TUR PANORAMA

  Şehrinizi görün, şehrinize görünün