Bursa Yamaç Paraşütü


FOTOĞRAFLAR

MEKAN DETAYLARI

Bursa Spor Merkezleri – Bursa Yamaç Paraşütü

Bursa Yamaç Paraşütü Uludağ Ekibi

2007 yılında Gürhavk’ta eğitmenlik yapan Mesut ALBAYRAK ve İbrahim BOLULU aynı yıl kendi ekiplerini kurma yolunda adım atmış ve şu anda 24 üyesi bulunan ULUDAĞ Yamaç Paraşütü Ekibi doğmuştur. Ekibimiz genel olarak Bursa ve çevresinde uçuşlarını sürdürmektedir.
Ekibimizdeki pilotlarımız yamaç paraşütünün yanı sıra diğer spor aktiviteleri ile de yakından ilgilenmektedir. Diğer Aktivitelerimiz sayfasında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.
Ekibimizin gayesi yamaç paraşütü sporunu yaygınlaştırmak, çevremizle başlayıp sonra ilimiz, sonrada ülkemizde sportif faaliyetlerin gelişimine katkıda bulunmak, Türk insanına ve gençliğine faklı bir hayat tarzını ve doğa sevgisini aşılayarak yaşam standartlarımızı arttırmaktır.

EĞİTİM

Yamaç paraşütü eğitimlerimizde, BHPA (British Hanggliding and Paragliding Association) İngiliz Deltakanat ve Yamaç Paraşütü Federasyonu düzenlemeleri ve standartları kullanılmaktadır.
Eğitimlerimiz, öncelikle ekibimize kabul edilmeye uygun görülen üyelere yöneliktir. Amacımız aynı duyguları ve tutkuları paylaştığımız havacılığa ilgili arkadaşları kazanmak ve onları bu camiaya kazandırmaktır.
Başlangıç eğitimi, yamaç paraşütü sporunda ilk aşamadır. Bu aşamada amacımız; bu sporla tanıştırmak, gerekli teorik bilgiyi ve kanat hakimiyetini kazandırmak, kalkış-iniş tekniğini öğretmektir. Kulüp pilotluğu eğitimi ise ekip üyelerinin pilotajının geliştirildiği, temel becerilerin kazandırıldığı ve kendi uçuş kararını verebilecek yeterlilikte teorik bilgi ve pilotaj kabiliyetini kazandığı süreçtir. Bu iki aşama zorunlu aşamalardır.
Başlangıç ve kulüp pilotluğu eğitimlerimiz aralıksız olarak her hafta devam etmektedir. Faaliyetlerimiz; öncelikle bölgemiz ve sonra Türkiye’nin değişik bölgelerine, isteklerimiz ve hava durumu doğrultusunda planlanmakta ve sitemizde duyurulmaktadır.
Başlangıç eğitimi ve kulüp pilotluğu eğitimi aşamasındaki ekip üyelerimiz uçuşlarını, grup eğitmenlerinin izin, komut ve gözetiminde yaparlar.

MEKAN YORUMLARI

“Bursa Yamaç Paraşütü” için 4 cevap

 1. derin dedi ki:

  Bursa’da böyle bir sporun yapıldığını bilmiyordum, böyle yerin olduğunu da. çok güzel. tşk.

 2. Emre dedi ki:

  Berussa sportif havacilik klübü olarak deneyimli öğretmenler ile yamac parasutu kursu vermektedir 0544 878 38 99 Bursa. Bursa’nın en aktif yamac parasutu ekibi.

 3. zafer kurtaran dedi ki:

  merhaba hayırlı günler varyometre arıyorum bazı paraşüt malzemeleri

 4. Ugur dedi ki:

  Bursada yamaç paraşütü ucuşları nın yapıldıgı zeynileri görmenizi tavsiye ederim uçmak veya izlemek için bekleriz aktivitelerimizi https://www.facebook.com/bursadayamacparasutu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGoogle Maps'te aç - Yol tarifi al
Bursa Panorama
www.3dbursa.com - Tüm hakları saklıdır.
Panoramik kent tanıtım portalıYeni Yalova Yolu 4km. BUTTİM K.12, D.1635 Osmangazi / BURSA
Tel: 0532 407 21 96 - 3dbursa [at] gmail.com

facebook twitter google rss