Bursa Parkları – Skatepark

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, paten, kaykay ve bmx sporlarının yapılabileceği ve 5 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük kaykay parkı olan Skatepark, Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nde törenle hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, gençlerin spora yönlendirilmesi amacıyla tüm spor branşlarına destek verdiklerini belirterek, elverişsiz alanlarda paten ve kaykay yapan gençlerin Skatepark’ta hazırlanan parkurlarda, sağlıklı bir şekilde gönül verdikleri sporu yapabileceklerini dile getirdi.

Başkan Altepe, Bursa’nın her alanda öncü olması için hizmetlerinin yoğun bir şekilde sürdüğünü kaydederek, “Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nin 5 bin metrekarelik bu alanında Yıldırım Belediyesi’ne de destek olmak amacıyla hazırladığımız tesisi gençlerimizin hizmetine sunmanın onurunu yaşıyoruz. Bazıları mazeret üretir ve sadece konuşur, bize de tesis yapmak, iş üretmek düşer. Her koşulda güneşte, yağmurda, karda hizmetlerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz. Hedefimiz, Bursa’nın gelişmesi, daha yaşanabilir hale gelmesidir” diye konuştu.

Avrupa’nın 4. büyük tesisi

Bursa’nın semtlerinin çağdaş bir hale getirilmesi için uğraş verdiklerini kaydeden Başkan Altepe, “Skatepark, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın da 4. büyük tesisi. Bu tesislerin sayısı günden güne artacaktır” dedi.

İlçe belediyeleriyle her bölgede önemli projelere imza atmaya devam edeceklerini belirten Altepe, Bursa’nın güzelliklerine sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Kentin yaşayan müze kent ve turizm kenti kimliğinin gece gündüz yapılan yatırımlarla öne çıkarıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’da 7’den 70’e herkesin spor yapabilmesi için gereken desteği veriyoruz. Örnek çalışmalar yapıyoruz. Altyapıdan sporcular yetiştiriyoruz. Bursa, milli takımlara en çok sporcu yetiştiren şehirler arasında yer alıyor. Tesisleşiyoruz ve bu çalışmalarımızın da meyvelerini alıyoruz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Güreş takımının Ankara’dan Türkiye şampiyonluğu ile döndüğünü hatırlatan Altepe, Skatepark’ın uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak kapasitesiyle örnek bir tesis olduğunu sözlerine ekledi.

“Bursa, sıradan bir kent değil”
Bursa Valisi Şahabettin Harput da Bursaspor’un başarısından sonra kentin sporun diğer dallarında da yeni başarılar kazanması gerektiğini söyledi. Bu bilincin Bursa’yı hak ettiği yere taşıyacağına değinen Harput, “Bursa, artık sıradan bir kent değil. Vizyon projelerle başka şehirlere de örnek olmalı ve insanlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin en kalitelisini sunmalıyız” diye konuştu.

Hizmet bereketi
Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ise bu dönemde belediyelerin hizmetlerinin bereketli olduğunu dile getirerek, “Türkiye’nin, Bursa’nın ve Yıldırım’ın gelişmesi için hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Kaplıkaya’da 270 dönemlik cazibe merkezinde MiniaYıldırım’dan Şehriyar Tesisleri’ne, ücretsiz park ve piknik alanlarına kadar pek çok tesisin vatandaşların hizmetinde olduğunu söyleyen Keskin, Skatepark ile gençlere sağlıklı bir ortamda spor yapma imkanı sunan Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Keskin, 3 yılda tamamlanmasını planladıkları Kaplıkaya Cazibe Merkezi’nin 17 Ekim Pazar günü tamamen bitirileceğini vurguladı.

Konuşmaların ardından Başkan Altepe, protokol üyeleriyle ile birlikte Skatepark’ın açılış kurdelesini kesti. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği ve Başkan Altepe’yi sevgi seliyle karşıladığı törene; Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü, İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Osmangazi Kaymakamı Osman Taştan ile AK Parti İl Başkanı Nagip Vardar, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Mümin Demir ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.

Bizi Pinterest'te Takip Edin

Bizi Facebook'ta Takip EdinBizi Instagram'da Takip Edin

@bursapanorama

Bizi Youtbe'ta Takip Edin

Bizi Twitter'da Takip Edin

Bizi Google+'da Takip Edin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir